W ramach konkursu prosimy o zgłaszanie 3-osobowych drużyn(do 25.03.2017). Zwycięzcy eliminacji szkolnych wezmą udział
w dalszych etapach zawodów.
Turniej BRD obejmuje cykl eliminacji (od klasowych do ogólnopolskich) z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ma na celu propagowanie wśród uczniów bezpiecznego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym oraz poznawanie zasad udzielania pomocy przedmedycznej.
Turniej obejmuje szereg konkurencji: test z przepisów ruchu drogowego, pomoc przedmedyczną, jazdę w miasteczku ruchu drogowego oraz pokonanie rowerowego toru przeszkód.
Zgodnie z regulaminem dla szkół gimnazjalnych uczestnicy Turnieju muszą posiadać i przedstawić do wglądu:
Regulamin i szczegółowe informacji na stronie http://www.pzm.pl/bezpieczenstwo-ruchu-drogowego-turnieje/turnieje
lub u pani Elżbiety Kostrzewskiej.
Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza ortografii” odbędzie się 9 marca (czwartek) o godz. 8.00 .
Prosimy zainteresowane osoby o zapisywanie się u nauczycielek języka polskiego.
1 marca braliśmy udział w wykładach przygotowanych przez wydział elektroniki i telekomunikacji Wojskowej Akademii Technicznej. Mogliśmy poznać czym zajmują się poszczególne specjalności na tym wydziale i nad czym pracują obecni dyplomanci. Wiele osób zachęciło się do nauki przedmiotów ścisłych, by w przyszłości móc kształcić się na tej uczelni.
Przedstawiciele uczelni przyjechali do Centrum Kultury w Błoniu na zaproszenie I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Błoniu, z którym mają podpisaną umowę o współpracy.
Program stypendialny dla uczniów III klas gimnazjów.
15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”
Składanie wniosków od 15 lutego do 31 marca 2017 roku
więcej informacji można znaleźć na stronach:
http://www.blonie.pl/aktualnosc,813,zostan-stypendysta-programu-%E2%80%9Emarzenie-o-nauce%E2%80%9D-mon-
W środę, czwartek i piątek odbędą się próbne egzaminy klas trzecich.
Uczniowie piszą egzamin na 3 pierwszych godzinach, następnie pozostałe lekcje mają według planu.
Środa: 7.50 – 10.30: historia, WOS i język polski
Czwartek: 7.50 – 10.30: przedmioty przyrodnicze i matematyka
Piątek: 8.20 – 10.30: język angielski i niemiecki
MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE
JAKUB KUCHARSKI Z KLASY 3C
ZOSTAŁ FINALISTĄ KONKURSU KURATORYJNEGO Z HISTORII
GRATULUJEMY JAKUBOWI TEGO SUKCESU I DZIĘKUJEMY PANI MAŁGORZACIE STĘPIEŃ-JURZYK ZA TRUD WŁOŻONY W PRZYGOTOWANIE UCZNIA DO KONKURSU
Konkurs !!!
7 lutego 2017 to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. To właśnie wtedy w około 100 państwach na całym świecie będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasłem przewodnim nadchodzącego wydarzenia jest
„Razem zmieniamy internet na lepsze”.
Chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
W ramach obchodów tego dnia zachęcamy do wykonania prac (rysunek, zdjęcie, prezentacja) dotyczących bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.
Prace oddajemy p. Elżbiecie Kostrzewskiej do dnia 10.02.2017 r.
Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone:)
31 stycznia (wtorek) odbędzie się szkolenie dla Rodziców na temat dopalaczy. Zagadnienia: problematyka zażywania dopalaczy; mechanizmy manipulacji i kłamstwa, jakimi posługują się osoby handlujące dopalaczami; mechanizm tolerancji organizmu na substancję chemiczną oraz podstawowe zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich związane z przestępczością narkotykową; przyczyny, dla których niektórzy decydują się sięgnąć po środki określane jako dopalacze. Prowadzący: Piotr Deputowski, pedagog, specjalność - edukacja medialna i informatyczna.
Zapraszamy Rodziców na godz. 17.00 do sali nr 36.
31 STYCZNIA O GODZ. 18 ODBĘDZIE SIĘ SEMESTRALNE ZEBRANIE RODZICÓW.
ROZPOCZĘCIE W SALI GIMNASTYCZNEJ, GDZIE ODBĘDZIE SIĘ PODSUMOWANIE SEMESTRU PRZEZ PANIĄ DYREKTOR I PRZEWODNICZĄCEGO RADY RODZICÓW.
Od 25 stycznia do 9 lutego
za pośrednictwem Szkolnej Poczty Walentynkowej
możecie wysłać bliskim osobom kartki z wyrazami sympatii.
Punkt pocztowy znajduje się w świetlicy szkolnej.
Wszystkie przesyłki zostaną dostarczone adresatom 10 lutego.
W Gimnazjum nr 1 realizowany jest obecnie projekt „Język i technologie- – poprzez rozwój zawodowy nauczycieli do rozwoju szkoły” w ramach Akcji 1. programu „Erasmus plus” – „Mobilność kadry”. Główne cele projektu to przede wszystkim uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej, innowacyjność w nauczaniu, promowanie nauki języków obcych oraz wykorzystanie w pracy z uczniami nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych ITC.
W dniach 14-21 stycznia 2017 r. kolejna już grupa nauczycieli : Aneta Bronisz, Agnieszka Zimak i Dorota Żukowska-Walerian wzięła udział w międzynarodowym szkoleniu w Barcelonie. Tematem kursu było „Web Solutions for the Classroom”. Podczas zajęć zapoznawałyśmy się z różnymi programami i aplikacjami mobilnymi, które służą uatrakcyjnieniu zajęć lekcyjnych oraz wspomagają zapamiętywanie przerobionego materiału dydaktycznego. Należą do nich: Facebook, Instagram, Pinterest, You Tube, Tagul, Kahoot, Google resources, Flubaroo, Wordpress, Studystack, Tackk, Quizizz. Niektóre z tych programów były nam już znane, ale dowiedziałyśmy się jak można je zastosować na naszych lekcjach. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, miałyśmy okazję wykorzystać świeżo zdobytą wiedzę w praktyczny sposób, wykonując polecenia prowadzącej zajęcia, tak jak uczniowie w szkole. Pracowałyśmy w małych, międzynarodowych grupach, co sprzyjało poszerzeniu zasobu słownictwa i nabyciu swobody komunikacji w języku angielskim, jak też wymianie doświadczeń.
Jednak nie samą pracą żyje nauczyciel w Barcelonie. Oprócz zajęć, aktywnie uczestniczyłyśmy w poznawaniu tradycji, kultury i obyczajów Hiszpanii. Nieobce nam teraz hiszpańskie tapas i paella. W wolnym czasie poznawałyśmy też wiele atrakcji turystycznych.
II Edycja Konkursu Historycznego
„Żołnierze Wyklęci – bohaterowie naszej wolności”
Społeczny Komitet Obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Błoniu pragnie zaprosić do udziału w konkursie historycznym uczniów gimnazjum. Konkurs poświęcony jest Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych,
które przypada na dzień 1 marca.
Podobnie jak w ubiegłym roku konkurs wpisany jest w uroczyste obchody Narodowego
Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które w naszym mieście odbędą się 4.03.2017r.
Tegoroczny temat konkursu to: „Żołnierze Wyklęci – bohaterowie naszej wolności.”
Praca multimedialna o Żołnierzach Wyklętych
(Można wykorzystać dostępne zdjęcia, muzykę
i filmy z polecanych stron internetowych pod warunkiem podania źródła.)
Prace multimedialne: prezentacje nie mogą zawierać więcej niż 30 slajdów,
a filmy nie mogą być dłuższe niż 5 min.
Prace powinny być opatrzone na kopercie dopiskiem „Konkurs Żołnierze Wyklęci – bohaterowie naszej wolności”. Dodatkowo każda praca musi być podpisana na wydruku papierowym albo na płycie CD albo na odwrocie pracy plastycznej w następujący sposób: autor, tytuł, klasa, szkoła.
TERMIN NAPŁYWANIA PRAC DO DNIA 10.02.2017r.
NA ADRES GIMNAZJUM NR 1 IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W BŁONIU
LUB OSOBIŚCIE DO NAUCZYCIELA P. MAŁGORZATY STĘPIEŃ (telefon kontaktowy 600-962-269)
W GIMNAZJUM NR 1 (SALA NR 47).
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 4 marca 2017r. podczas gali finałowej
Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Centrum Kultury w Błoniu.
21 stycznia w Płochocinie odbył się II etap XIII Konkursu Recytatorskiego im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Miło nam poinformować, że Izabela Cieślak z kl. 1d zajęła w nim 3 miejsce, a Aleksandra Makulec z kl. 3c dostała pierwsze wyróżnienie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYCIECZKA KL. 1B, 2B DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK NA WARSZTATY.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYCIECZKA - KOSMOS 2C, 2D.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii BARCELONA - szkolenie ICT.
24 stycznia uczniowie klas IIc, IId i IIIc wzięli wzięli udział w wycieczce na wystawę "Podbój kosmosu". Uczniowie mogli zobaczyć moduł stacji kosmicznej MIR, modele rakiet, skafandry astronautów, asteroidy i kamienie księżycowe oraz wiele innych kosmicznych eksponatów.
Przedstawiamy filmik - Grzesiek Pawlak w kosmosie
3.02.2017 r. W NASZEJ SZKOLE BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ ZROBIENIA ZDJĘĆ KLASOWYCH