Nawigacja

REKRUTACJA UCZESTNICY PROJEKTU WIZYTA ORGANIZACYJNA W TURCJI MOBILNOŚĆ W CHORWACJI MOBILNOŚĆ W POLSCE

WIZYTA ORGANIZACYJNA W TURCJI

W dniach 13- 17 grudnia 2021 roku w tureckiej miejscowości Konya obyło się spotkanie koordynatorów projektu Erasmus+ ,,Be the solution- recycle!”. Podczas spotkania ustalony został szczegółowy plan działania i harmonogram projektu.

Gospodarze wydarzenia postarali się o interesujący, wypełniony rozlicznymi atrakcjami pobyt. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Błoniu -  pani dyrektor Iwona Krasnowska oraz nauczycielka języka angielskiego pani Agnieszka Zimak wraz z nauczycielami z dwóch chorwackich szkół uczestniczyli w promujących ekologię przedstawieniach tureckich uczniów. Zwiedzali partnerską szkołę, podziwiając proekologiczne inicjatywy, m.in.: panele fotowoltaiczne zamontowane na budach dla bezdomnych psów, którymi opiekują się uczniowie szkoły, zakładane i pielęgnowane przez społeczność szkoły ogródki warzywne, pracownię wypełnioną własnoręcznie stworzonymi zabawkami oraz instrumentami muzycznymi z materiałów pochodzących z recyclingu. Szkolny zespół wystąpił w pełnym energii, prawdziwie rockowym koncercie z wykorzystaniem stworzonych wcześniej instrumentów. Goście brali udział w spotkaniach projektowych, zwiedzali przepiękną Konyę i zachwycającą Kapadocję. Mieli okazję zapoznać się z turecką kulturą, obyczajami oraz skosztować regionalnych specjałów. Spotkanie służyło wymianie doświadczeń oraz wzajemnemu poznaniu się partnerów projektu.

Ten niezwykle inspirujący pobyt daje nadzieję na owocną współpracę. W odczuciu uczestników grupa stworzyła swoisty ,,Dream Team”, gotowy do działania i zaangażowany w prace projektowe. Następne spotkanie odbędzie się w Błoniu, tym razem  nauczycielom będą towarzyszyć uczniowie. Już nie możemy się doczekać!

Grupa projektowa Erasmus +

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Błoniu
    ul. 0krzei 3, 05-870 Błonie

Napisz do nas